Loading…

Këto janë 5 sjelljet që i bëjnë vajzat më tërheqëse

  • 21/01/2021 | 19:25

Këto janë 5 sjelljet që i bëjnë vajzat më tërheqëse

Kur ndiheni të pasigurt për veten dhe pamjen tuaj, sjellja dhe energjia që vjen nga ju mund të shihen nga të tjerët dhe të trajtohen gabimisht. Kjo mund të bëjë që ju të ndieni jo tërheqëse, sepse njerëzit ju largohen ose ju bëjnë të dyshoni edhe më shumë në vetvete.


Vetëbesimi do të thotë shumë. Këtu keni disa këshilla që mund të rrisin vetëvlerësimin tuaj dhe t’ju bëjnë më tërheqëse:

Mos e merrni veten shumë seriozisht.

Askush nuk është perfekt, dhe ju nuk bëni përjashtim. Pra, nuk duhet të përpiqeni të keni ideal, veçanërisht për njerëzit e tjerë.

Bëni gjënë e duhur.

Ju nuk duhet të përpiqeni gjithmonë të jeni të drejtë dhe të bëni gjërat e duhura. Ne të gjithë jemi njerëz dhe të gjithë gabojmë ndonjëherë. Mos kini frikë nga kjo.

Jetoni për veten tuaj.

Ndonjëherë është shumë mirë të bësh atë që dëshiron, atë që të pëlqen dhe atë që të jep ndjenja të këndshme. Mos e refuzoni këtë në mënyrë që të bëni të tjerët të lumtur.

Zgjidh te jesh e lumtur.

Mundohuni të bëni më shumë gjëra që ju bëjnë të lumtur. Lumturia dhe disponimi juaj i mirë do t’ju bëjnë më tërheqës për njerëzit e tjerë.

Kujdesu për veten.

Bëni një pauzë në rutinën tuaj të përditshme dhe kujdesuni për veten tuaj. Ju mund të bëni një masazh ose thjesht të shëtisni në park. Relaksohuni dhe bëni gjërat që ju pëlqejnë./e.b-abcnews.al

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë