Loading…

Këto janë 7 betimet në të cilat fshihet lumturia e një çifti

  • 04/05/2021 | 15:07

Këto janë 7 betimet në të cilat fshihet lumturia e një çifti

Çdo çift është i veçantë, por ka marrëveshje që janë universale për marrëdhëniet më të shëndetshme, dhe marrëveshjet kryesore në marrëdhënie arrihen më mirë para martesës dhe kështu sigurojnë kohëzgjatjen dhe cilësinë e marrëdhënies, transmeton Gazeta Metro.


Është mjaft e sigurt se ndonjëherë do të na duket se nuk mund të respektojmë asnjë marrëveshje, megjithatë, tipari kryesor i një marrëdhënie të mirë është përpjekja. Si rregull, nuk duhet të heqim dorë nga diçka që zgjat për një kohë të gjatë.

Dhe çiftet që arrijnë marrëveshje të caktuara edhe para martesës ka të ngjarë të kenë një marrëdhënie afatgjate.

Më poshtë, lexoni 7 premtime kryesore për çiftet e lumtura që i ndihmojnë ata të mbajnë marrëdhënie të shëndetshme në shtigje të tjera.

“Unë do t’ju mbështes në arritjen e qëllimeve tuaja”

Kur vendosim një qëllim, mbështetja është shumë e rëndësishme për ne, dhe është edhe më e rëndësishme dhe e veçantë kur vjen nga personi për të cilin kujdesemi më shumë, transmeton Gazeta Metro.

“Unë do të mirëpres miqtë tuaj dhe anëtarët e familjes”

Sigurisht, jo të gjithë mund të jenë të mirë me të gjithë, megjithatë, nëse partneri juaj ka njerëz në jetë që i do, më e pakta që mund të bëni është t’i respektoni.

“Unë i pranoj të metat tuaja”

Kur e duam dikë, e duam pothuajse çdo pjesë të tij, pa marrë parasysh sa jemi të bezdisshëm. Kur partneri juaj është i mërzitur për diçka, është mirë të mbani mend gjithçka që dëshironi për të.

“Unë do të kem mirëkuptim të ngjarjeve të së kaluarës”

Disa gjëra në të kaluarën mund të mos jenë diçka për tu krenuar, megjithatë nëse flasim për to hapur me partnerin tonë, ato nuk janë diçka që duhet të bëhen objekt grindjesh në të ardhmen.

“Do të përqendrohem në gjëra pozitive”

Ndonjëherë është më e lehtë të përqendroheni në gjithçka që është negative në marrëdhënie, veçanërisht nëse po kaloni një periudhë të vështirë. Sidoqoftë, sidomos në momente të tilla, përpiquni t’i kujtoni vetes gjithçka që është e bukur pse jeni në një marrëdhënie me atë person, transmeton Gazeta Metro.

“Unë do të jem gjithmonë këtu”

Ju gjithmonë duhet ta doni dhe respektoni partnerin tuaj, jo vetëm kur jeni pranë njëri-tjetrit. Edhe kur jeni të ndarë për një kohë të gjatë, sjellja juaj duhet të tregojë se ende i doni dhe i respektoni ata në mënyrë të barabartë.

“Unë do t’ju respektoj gjithmonë”

Ju do të respektoheni më lehtë nëse jeni të sinqertë në marrëdhënien tuaj dhe zgjidhja e shumë problemeve shpesh qëndron në një bisedë cilësore dhe të sinqertë. Gjithmonë komunikoni me partnerin tuaj për të ruajtur cilësinë e marrëdhënies, jo vetëm kur lindin disa mosmarrëveshje ose probleme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë