Loading…

Këto janë arsyet përse ju mban goja erë

  • 14/09/2018 | 22:46

Këto janë arsyet përse ju mban goja erë

Frymëmarrja e keqe është një problem që mund të shqetësojë shumë persona.


Shkaqet për këtë janë të shumta, ndaj më poshtë mund t’i zbuloni të gjitha.Puna për një frymëmarrje me erë jo të keqe, nis me kujdesin ndaj dhëmbëve. Duhet t’i lani dhëmbët dy herë në ditë. Higjiena e dobët dentare është faktori kryesor që ndikon në frymëmarrjen tuaj.

Gjithashtu kur goja juaj është e tharë frymëmarrja juaj mund të mbajë erë të keqe. Pështyma juaj është pastrues i gojës lan grimcat e ushqimt që mund të kenë mbetur në gojë.

Mund të surprizoheni kur të mësoni se dieta e çrregullt ushqimore apo ushqimet e ulëta në karbohidrate ndikojnë në frymëmarrjen e keqe.

Përveç pastrimit të rregullt të dhëmbëve duhet t’i kushtoni rëndësi edhe pastrimit të gjuhës. Në sipërfaqen e saj mund të ketë shumë baktere që ndikojnë në erën e keqe.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë