Loading…

Këto janë datat kur do të luhet ‘El Clasico’ në sezonin e ri të La Ligës

  • 23/06/2022 | 17:49

Këto janë datat kur do të luhet ‘El Clasico’ në sezonin e ri të La Ligës

Ditën e sotme është hedhur edhe shorti për ndeshjet e sezonit të ri në La Liga, ndërsa janë mësuar edhe datat kur do të luhet ‘El Clasico’, transmeton Gazeta Metro.


Një ndër duelet më të shumë pritura në mbarë globin është dueli ndërmjet Real Madrid dhe Barcelonës, ajo këtë sezon në elitën e futbollit spanjoll do të zhvillohet në javën e nëntë më 16 tetor.

Kurse, përballja e dytë luhet në ‘Camp Nou’ në javën e 26’të të kampionatit më 19 mars.

Vlen të theksohet se ‘Los Blancos’ në javën e parë do të ballafaqohen me Almerian si mysafir, ndërsa katalunasit do të takohen kundër Rayo Vallecano në shtëpi. /gazetametro.net

Publikohet kalendari i La Ligës për sezonin e ri, këto janë ndeshjet e javës së parë

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë