Loading…

Këto janë dy përballjet e sotme në Superligë

  • 18/03/2023 | 11:08

Këto janë dy përballjet e sotme në Superligë

Dy ndeshje të shtunën dhe tri të dielën, do të jenë përballjet që na presin në xhiron e 26-të të Superligës në futboll.


Java hapet me sfidën mes Drenicës e Prishtinës. Të dy ekipet janë në formë të tmerrshme në këtë stinor pranveror.

Drenicasit në pesë sfidat e fundit kanë vetëm një fitore, karshi katër humbjeve.

Një fitore kanë edhe bardh e kaltrit, dy barazime e po aq humbje. Edhe përkundër kësaj forme, Prishtina vazhdon të jetë e katërta në klasifikim me 32 pikë, derisa ekipi nga Skenderaj e mbyll atë me 23 pikë.

Sfida e fundit e së shtunës është mes Malishevës e Dritës. Të kaltrit nga Gjilani hyjnë të motivuar në këtë ndeshje, pas triumfit në derbin e anamoravës, derisa malishevasit u eliminuan nga Kupa në mesjavë.

Drita është lidere në tabelë pas 25 xhirove, ka 51 pikë, një më pak se përcjellësi më i afërt. Malisheva është e shtata me 28 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë