Loading…

Këto janë dy simptomat e reja të variantit Omicron

  • 31/12/2021 | 08:15

Këto janë dy simptomat e reja të variantit Omicron

Varianti Omicron po vazhdon të përhapet me simptoma që mund të mos i kishit pritur.


Omicron tani është lloji më dominues i COVID-19 në SHBA dhe numrat janë ende në rritje.

Rastet me këtë variant po shfaqin dy simptoma të reja, ajo e të vjellave dhe humbja e oreksit.

Sipas ekspertëve, këto simptoma nuk u shfaqën me variantin Delta, shkruan The Sun.

Simptomat më të zakonshme të variantit Omicron ngjajnë me simptomat e tjera të COVID-19.

Simptomat, të cilat kanë qenë më pak të rënda se llojet e mëparshme, përfshijnë lodhjen, dhimbjet e muskujve dhe gërvishtjen e fytit.

Humbja e shijes dhe nuhatjes është më pak e zakonshme në këtë variant të ri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë