Loading…

Këto janë ekipet e Superligës që kanë vlerën më të madhe, vetëm njëra kushton mbi 4 milionë euro

  • 27/11/2021 | 14:24

Këto janë ekipet e Superligës që kanë vlerën më të madhe, vetëm njëra kushton mbi 4 milionë euro

Sipas faqes “transfermarkt.com”, Prishtina është ekipi më me vlerë në Superligën e Kosovës. Klubi kryeqytetas ka vlerën e ekipit 4.43 milionë euro, derisa ndiqet nga Drita e Gjilanit që ka vlerën e klubit 3.73 milionë euro, shkruan Gazeta Metro.


Superliga e Kosovës viteve të fundit është bërë shumë interesante, pasi përveç ndeshjeve të mira që po zhvillohen, shumë donatorë po investojnë shuma të madhe të parave në skuadra.

Faqja e njohur ‘transfermakt.com’, ka përmbledhur vlerën e ekipeve të Superligës së Kosovës dhe aty del që Prishtina është ekipi më i ‘pasur’ në Kosovë.

Vlera e klubit të kryeqytetit është 4.43 milionë euro, derisa në ekip ka 27 lojtarë të regjistruar.

Pas Prishtinës vjen Drita e Gjilanit, e cila ka vlerë 3.73 milionë euro dhe ka 24 lojtarë në ekip.

Në vendin e tretë është Ballkani me vlerë të ekipit 3.63 milionë euro dhe ka 32 lojtarë në skuadër.

Vendi i katërt shkon për Gjilanin i cili ka vlerë prej 3.05 milionë euro.

Në top pesëshe radhitet Llapi i Tahir Batatinës me vlerë 2.85 milionë euro.

Në total Superliga e Kosovës ka vlerën afër 24 milionë euro.

Më poshtë keni statistikat sipas ‘transfermakt.com’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë