Loading…

Këto janë fjalët e Xhakës pas humbjes nga Brazili

  • 28/11/2022 | 21:17

Këto janë fjalët e Xhakës pas humbjes nga Brazili

Zvicra pësoi humbje sot nga Brazili, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë në Kupën e Botës “Katar 2022”.


Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “974” përfundoi me rezultatin 1:0.

Granit Xhaka pas ndeshjes tha se Zvicra bëri paraqitje të mirë, duke marrë parasysh kundërshtarin, që e cilësoi me kualitete të mëdha.

“Në përgjithësi ishte një paraqitje e mirë. Brazili ka kualitete të mëdha”, tha ai pas ndeshjes.

“Në defanziv kemi luajtur mirë në shumicën e kohës. Brazili nuk kishte raste të pastra për të shënuara. Nuk mundëm të bëjmë më shumë te goli i pranuar”, shtoi kapiteni i “Helvetikëve”.

“Për mendimin tim, ne kemi përmirësuar paraqitjen në krahasim me ndeshjen ndaj Kamerunit”, deklaroi Xhaka.

Kujtojmë se Zvicra më 2 dhjetor do të takohet me Serbinë. Kjo do të jetë ndeshje e vlefshme për raundin e tretë dhe të fundit në grup.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë