Loading…

Këto janë katër skuadrat e para të kualifikuara në çerekfinale të Europa League

  • 16/03/2023 | 22:27

Këto janë katër skuadrat e para të kualifikuara në çerekfinale të Europa League

Janë mësuar katë skuadrat e para të cilat kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale të Europa League.


Manchester United, Juventus dhe Feynord kanë kaluar tutje pasi kanë fituar dhe eliminuar skuadrat si Betis, Freiburg dhe Shakhtar Donetsk, ndërsa Sevilla pavarësisht humbjes së sotme nga Fenerbahche, ka kaluar në çerekfinale falë epërsisë prej dy golave që kishte në ndeshjen e parë.

Katër skuadrat e tjera çerekfinaliste do të mësohen pas përfundimit të ndeshjeve tjera që pritet të fillojnë nga ora 21:00, ku do të takohen:

Arsenal – Sporting Lisbona,

Real Sociedad – Roma,

Ferencvaros – Bayer Leverkusen dhe

Royal Union – Union Berlin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë