Loading…

Këto janë kushtet që FFK’ja nuk i ka plotësuar për tu licencuar

  • 23/12/2022 | 14:21

Këto janë kushtet që FFK’ja nuk i ka plotësuar për tu licencuar

Federata e Futbollit të Kosovës ende nuk është licencuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.


Pa licencimin e FFK-së nga MKRS-ja, klubeve u ndalohet ligji i sponsorizimit që është një nga format kryesore e financimit të klubeve në futbollin kosovar.

Komisioni Vlerësues për Licencimin e Federatave Sportive gjatës ditës së premte ka nisur një email; ne drejtim të klubeve ku përmenden disa nga pikat që duhet t’i përmbushë Federata e Futbollit të Kosovë që të licencohet.

Lista e kushteve që nuk i ka plotësuar FFK-ja është shumë e gjatë. Ndër të tjera mungojnë edhe dëshmitë gjyqësore që i kërkon Komisioni Vlerësues.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë