Loading…

Këto janë masat e reja anti-Covid në Zvicër

  • 13/01/2022 | 09:09

Këto janë masat e reja anti-Covid në Zvicër

Ajo që ishte paralajmëruar prej disa ditësh, u shndërrua në një vendim detyrues: “Periudha e izolimit për personat e infektuar do të shkurtohet në 5 ditë, ka njoftuar Presidenti Federal Ignazio Cassis në konfrencën e sotme për media.


Dhe, ka shtuar ai, duke arsyetuar shkurtimin: “koha e inkubacionit me Omikron është më e shkurtër se me variantin e mëparshëm Delta”.

Këshilli Federal aktualisht nuk ka vendosur për shtrëngim të mëtejmë të masave, transmeton albinfo.ch. Zgjatja e masave deri në fund të marsit është aktualisht objekt i konsultimit me kantonet, thotë Cassis.

Gjithashtu, masat ekzistuese (2G në hapësira të caktuara të brendshme, zyra në shtëpi, kufizimi i takimeve private) do të zgjaten deri në fund të marsit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë