Loading…

Këto janë produktet që janë shtrenjtuar në Kosovë

  • 12/05/2023 | 07:58

Këto janë produktet që janë shtrenjtuar në Kosovë

Qumështi, djathi e vezët janë 16.6% më shtrenjtë këtë vit në Kosovë krahasuar me vitin e kaluar


Edhe energjia elektrike këtë vit pësoi ngritje për 7.2 për qind në prill të këtij viti krahasuar me muajin e njëjtë të vitit të kaluar, sikurse drutë për zjarrë që janë më shtrenjtë këtë vit për 18.7 për qind.

Ndërsa, ulje të çmimeve vërehet vetëm tek karburantet me 0.6 për qind.

Këto të dhëna u publikuan nga Agjencia e Statistikave të Kosovës.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë