Loading…

Këto janë shenjat që dëshmojnë se lidhja juaj po shkon në tjetër nivel

  • 15/03/2019 | 22:52

Këto janë shenjat që dëshmojnë se lidhja juaj po shkon në tjetër nivel

Lidhjet romantike janë prezente në çdo moment të jetës, por vjen një fazë kur ato duhet patjetër që të kalojnë në një tjetër shkallë siç është lidhja serioze, transmeton Gazeta Metro.


Prania e një personi pranë për të ndarë të mirat dhe të këqijat që mund të na ndodhin në jetë është pikërisht partneri ai që na kupton më së miri.

Prandaj, ekspertët kanë krijuar një listë me disa prej shenjave definitive të cilat mund t’ju ndihmojnë ta identifikoni nëse lidhja juaj është duke shkuar shumë mirë.

Keni tema të shumta për t’i diskutuar

Aftësia për ta gjetur dikë dhe për të shpenzuar sa më shumë kohë me të ju mundëson të futeni në mendjen dhe psikologjinë e tij/saj. Këtë mënyrë, ju mund ta shihni sa të përshtatshëm jeni. Nëse jeni me dikë që mund të keni biseda të gjata edhe pas një kohe shumë të gjatë që njiheni, kjo është shenjë jashtëzakonisht e mirë. Kjo do të thotë se gjithmonë do të keni çfarë të flisni me njëri-tjetrin sepse që të dy juve u duken temat interesante.

Qeshni shumë me njëri-tjetrin

Të pasurit një lidhje dashurie me dikë që e konsideroni si shok/shoqe të ngushtë, atëherë kjo është diçka që për siguri do të zgjatë shumë. Kur e keni dikë me të cilin i ndani detajet e vogla që përfundojnë në shaka mes juve dyve, atëherë kjo tregon se keni një lidhje të fortë me njëri-tjetrin dhe e keni një sens të njëjtë të humorit./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë