Loading…

Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin tutje në Europa League

  • 25/02/2021 | 22:07

Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin tutje në Europa League

Janë mësuar tetë skuadrat e para që kanë siguruar kualifikimin tutje në kuadër të Europa League.


Ajaxi, Shakhtar Donetsk, Granada, Molde, Villarreal, Rangers dhe Arsenali do t’ju bashkangjiten Tottenham Hotspur në 16 më të mirat në kuadër të Europa League, transmeton lajmi.net.

Arsenali mposhti Benfican me rezultatin 3-2, Villareali mposhti skuadrën e Salzburgut me rezultatin 2-1.

Napoli triumfoi ndaj Granadas, por që spanjollët kishin shënuar dy gola në ndeshjen e parë, Granada avancoi tutje. Ndërsa Rangers ka triumfuar ndaj Antwerp me një mori golash.

Molde ka befasuar Hoffenheim duke u kualifikuar tutje, dhe Ajaxi ka mposhtur Lile, ndërsa Shakhtar Doneks kanë mposhtur Maccabi Tel Aviv.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë