Loading…

Këto janë të gjitha masat e reja për sektorin e gastronomisë

  • 30/11/2021 | 21:18

Këto janë të gjitha masat e reja për sektorin e gastronomisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot masa të reja kundër virusit, megjithatë sa i përket sektorit të gastronomisë masat janë të njëjta siç kanë qenë, shkruan Gazeta Metro.


Orari i punës për sektorin e gastronomisë vazhdon të jetë deri në ora 23:00, kurse muzika lejohet deri në ora 21:30.

Distanca mes tavolinave nëpër lokale duhet të jetë 1 metër, në hapësirat e mbyllura lejohen të ulën katër persona në tavolinë, kurse në hapësirat e hapura deri gjashtë persona.

Më poshtë keni masat e plota për gastronominë që u miratuan sot nga Qeveria. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë