Loading…

Këto janë ushtritë më të disciplinuara në botë

  • 08/05/2021 | 18:37

Këto janë ushtritë më të disciplinuara në botë

Shumë ushtri në të gjithë globin kanë garuar vazhdimisht për të parë se cila është më e forta.


Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ajo kineze, ruse, indiane, koreane e pakistaneze janë vetëm disa prej ushtrive të cilat disiplinën e kanë urdhërin kryesor.

Kinezët njihen si ushtria më e disiplinuar në botë, por edhe rusët janë goxha të rreptë sa i përket respektimit të kodit ushtarak.

Ndonse nuk përmendet shpesh, por India është shtet që i kushton rëndësi të madhë përgatitjes ushtarake.

Korea e Veriut e ajo e Jugut, ndonse në sisteme të ndryshme politike – ato e kanë të përbashkët disiplinën ushtarake.

Shikoni videon e mëposhtme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë