Loading…

Këto janë votat e kandidatëve në disa komuna

  • 16/02/2021 | 12:54

Këto janë votat e kandidatëve në disa komuna

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në disa komuna të cilat i ka publikuar në faqen e saj online, shkruan Gazeta Metro.


Janë komunat e Leposaviqin, Shtërpcën, Mamushën, Zubin Potokun dhe Graçanicën, për të cilat janë bërë publike.

Kujtojmë që fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit doli të jetë Lëvizja Vetëvendosje, e pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës dhe e treta Lidhja Demokratike e Kosovës.

Ndërsa duhet theksuar se këto janë rezultatet prelaminar, ku pritet të numërohen edhe votat me postë is dhe ato më kusht.

Këtu mund të shikoni rezultatet nga KQZ./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë