Loading…
Këto lagje në Prishtinë sot do të mbetën pa ujë për 8 orë
  • 23/06/2018 | 08:27

Këto lagje në Prishtinë sot do të mbetën pa ujë për 8 orë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, ka njoftuar se në rrugën “Luan Haradinaj“, lagjen”Pejton”,”Dardania”, “Lakrishte” dhe ”Kalabria” sot duke filluar nga ora 09:00-17:00, gjithsej 8 orë, do të kenë mungesë të furnizimit me ujë të pijshëm.


Sipas ujësjellësit, arsyeja e ndërprerjes së furnizimit me ujë janë punimet teknike, gjegjësisht mundësimi i instalimit të pusetave zonale në kuadër të projekteve investive të KRU”Prishtina”, puseta që do të instalohen te Stacioni i Policisë në Qendër të Prishtinës dhe te Pallati i Rinisë dhe Sporteve.

këtë rast, përveç zonave të lartcekura, mungesën e ujit të pijshëm do e ndjejnë edhe konsumatorët te Qendra e Regjistrimit Civil.

Këto punime teknike po realizohen me qëllim të përmirësimit të vazhdueshëm të infrastrukturës së rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë