Loading…

Këto pesë gjëra me siguri kurrë nuk i keni ditur

  • 12/01/2017 | 14:34

Këto pesë gjëra me siguri kurrë nuk i keni ditur

Janë pesë fakte interesante që janë mbledhur në një shkrim dhe pretendohet që më përpara nuk i keni ditur.

Njëra ndër to është edhe kokëdhembja, e cila thuhet se pesë përqind e njerëzve nuk kanë pasur kurrë dhimbje të kokës./gazetametro.net

Këto janë pesë fakte interesante për sot

1. Në bazën e të dhënave të trafikut në Kaliforni mund të gjenden gjashtë vozitës të cilët quhen Jezus Krisht.

vozitja

2. Frika nga mjekrra ekziston dhe e ka emrin e vet – pogonofobia. Njerëzit të cilët vuajnë nga kjo fobi ndiejnë nervozitet të shtuar dhe ankth kur janë afër dikujt që ka mjekërr.

mejkrra

3. Sytë zhvillohen deri në vitin e shtatë të jetës.

syte

4. Në Madagaskar jeton lemuri më i vogël në botë dhe është i rëndë gjithsej 30 gramë.

lemuri

5. 5 për qind të njerëzve kurrë në jetë nuk kanë ndier dhembje të kokës, dhe deri tani nuk është hulumtuar se si është e mundur kjo.

kokedhimbja-2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë