Loading…

Këto temperatura iu presin sot

  • 12/08/2020 | 08:22

Këto temperatura iu presin sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat ditën e mërkurë vende-vende parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.


Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15 dhe 17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28 dhe 31 gradë Celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë, kryesisht në orët e mesditës.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1 deri në 8m/s.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë