Loading…

Këto temperatura iu presin sot dhe ditëve në vazhdim

  • 14/08/2019 | 23:13

Këto temperatura iu presin sot dhe ditëve në vazhdim

Fronti i ftohtë i cili përfshiu sot Kosovën dhe disa pjesë tjera të rajonit shkaktojë destabilizim të fuqishëm të motit ku pati shtrëngata të fuqishme lokale dhe pastaj ulje të temperaturave. Temperaturat do të vazhdojnë të pësojnë ulje të mëtutjeshme sepse pas frontit do të vijojë depërtimi i masave ajrore të freskëta nga veriu.


Nesër në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme. Vende-vende mund të ketë ndonjë rigë apo rrebesh të izoluar shiu.

Në Shqipëri nesër do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe mundësi për rrebeshe lokale afatshkurtëra shiu me vetëtima dhe bubullimë. Do të jetë më freskët se deri më tani.

Edhe në Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi nesër do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të cilat vende-vende mund të kushtëzojnë rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Pasnesër në tërë rajonin pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Do të vazhdojë të jetë relativisht nxehtë. Pasdite në disa rajone priten rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Nga e shtuna priten përsëri ngritje graduale të temperatuave, ndërsa nga e diela do të jetë përsëri nxehtë, por nuk pritet nxehtësi ekstreme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë