Loading…
Këto tri ekipe nuk i do Klopp në shortin e Champions League
  • 14/03/2019 | 21:56

Këto tri ekipe nuk i do Klopp në shortin e Champions League

Tottenhami, Manchester City dhe Manchester United – janë skuadrat që Jurgen Kloppi do të kishte dëshiruar t’i shmanget të premten në shortin e Ligës së Kampionëve.


“Redsat” siguruan një vend në cerekfinzle pas fitores së madhe 3-1 në udhëtim në “Allianz Arena” ndaj Bayern Munich.

Liverpooli u bë skuadra e katërt e angleze që siguron një vend në çerekfinale, pas Tottenham, Man City e Man United, kurse tutje kanë kaluar edhe Porto, Ajax, Barcelona e Juventusi.

Trajneri i “Të Kuqve”, tha se do të dëshironte që në fazën tjetër, mos të përballet me një skuadër angleze, por, sido që të jetë, “Redsat” janë gati.

“Sigurisht nuk do të doja të përballesha me një nga tre ekipet angleze, por do të jemi gati për cilindo skuadër që do të dalë nga shorti”, u shpreh Klopp.

“Lojtarët e adhurojnë këtë kompeticion dhe duan të shkojnë deri në fund”.

Shorti do të hidhet të premten me 15 mars në ora 12:00.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë