Loading…
Këto ushqime nuk duhen futur në frigorifer
  • 20/09/2018 | 23:21

Këto ushqime nuk duhen futur në frigorifer

Në mënyrë që të përfitoni nga të gjitha ushqimet dhe të hani ushqim të shëndetshëm, është e rëndësishme të dini se si ta ngrini siç duhet, por cilat ushqime nuk duhet të futni në akull.


Edhe amviset më me përvojë nuk i njohin të gjitha rregullat e ngrirjes së ushqimit, dhe mbi të gjitha ato që ushqimet mund të vënë në akull, gjë që nuk është e këshillueshme për të ngrirë.

Pikërisht për këtë arsye Joan McKillan ka zgjidhur në emisionin Show Today për të folur në lidhje me këtë temë dhe më në fund për të gjetur se çfarë lloj ushqime nuk është i mirë për t’u futur në frigorifer.

Ajo ka zbuluar edhe cilat ushqime nuk duhet vendosur në frigorifer:

Qumështi

Ushqimi i fërguar

Jogurti

Ushqime me krem.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë