Loading…

Këto vende mbesin pa rrymë ditët në vazhdim

  • 16/03/2017 | 17:19

Këto vende mbesin pa rrymë ditët në vazhdim

Përmes një njoftimi për media, KEDS ka treguar për vendet që në ditët e ardhshme do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike.


Shtimja, Gjilani, Prishtina, Vitia dhe Vushtrria janë vetëm disa prej vendeve që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike.

Më poshtë gjeni njoftimin e KEDS, rreth vendeve dhe orareve të ndërprerjes së energjisë elektrike.

Më 18.03.2017 në Shtime do të shkyçet dalja 10 kV Petrova prej orës 08:00 deri në orën 08:30, si dhe nga ora 13:30 deri në ora 14:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Petrova, rr. Ahmet Shtimja, Reçaku (një pjesë) dhe Mullopolci. Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e ormanit në NS 10/0.4kV Rexhaj.

Më 18.03.2017 në kV Lipjan do të shkyçet dalja 10 kV Sllovia prej orës 08:00 deri në orën 08:30, si dhe nga ora 14:30 deri në ora 15:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dobratin, Smollushë, Gllavicë, Qallapek, Gushtericë e Ulët, Livagjë dhe konsumatorët komercialë të kësaj dalje 10kV. Kurse fshati Sllovi mbetet pa energji elektrike prej orës 08:00 deri në ora 15:00. Arsyeja e ndërprerjes: Montimi i tri shtyllave të betonit si dhe demontimi i 3 shtyllave të drurit.

 Më 18.03.2017 në NS 35/10 kV Ferizaj III do të shkyçet dalja 10 kV Jezerci prej orës 09:00 deri në 09:15 dhe nga 15:45 deri në 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Nerodimja, Manastirci, Jezerci dhe Balaj. Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i 3 ormanëve 0.4kV në fshatin Manastirc, në nënstacionet (40042003042, 40042003043, 40042003044).

Më 19.03.2017 në Viti do të ketë shkyçje totale nga ora 08:00 deri në ora 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: qyteti i Vitisë dhe fshatrat: Pozheran, Sllatinë e Ulët, Sllatinë e Epërme, Sadovinë e Muhaxherëve, Tërstenik, Novosellë, Ramjan, Kllokot, Radivojcë, Budrikë, Remnik, Xhylekarë, Zhiti, Tërpezë, Çifllak, Devajë, Kravaricë, Ballancë, Lubishtë, Podgorc, Gërnçar, Vërboc, Stublla, Goden, Kabash, Drobesh, Smirë, Sadovinë e Jerlive, Gërmovë, Vërban, Gushicë, Ramnishtë, Mogillë, Beguncë, Lubishtë, Shashare, Letnicë, Vërnakollë , Kabash, Binçë, Shoshikë, Buzovik dhe Debëlldeh, Fabrika “VINEX”, Fabrika e ujit “ Ujë Kllokoti”, Fabrika e ujit “Jeta”, Fabrika e ujit “Ujë i Mire”, Banja “Nana Naile” dhe Banja e Kllokotit.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i përcjellsëve të zbarrave dhe lidhjet primare të fushave në zbarrat 110kV si dhe Instalimi i përcjëllsëve katodik në fushat e LP 1802(Gjilani 5) dhe Tr.1.

Më 18.03.2017 në Prishtinë do të shkyçet Viadukti e cila furnizohet nga dalja 10kV J14 Jumco, NS 110/35/10 kV Prishtina prej orës 10:00 deri në orën 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: NTP Tregtia, Instituti Hidrometerologjik, NTP Llapi, Depo e KEDS-it, NTP Agimi, NTP Moda Italiane. Arsyeja e ndërprerjes: demontimi i rrjetit të vjetër në LP 0.4 kV në segmentin e rrugës Prishtinë-Fushë-Kosovë afër Hotel-Bacit.

Më 18,19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 03.2016 do të shkyçet NS 10/0.4kV Llukari që furnizohet nga Dalja 10kV J9 Llukari, NS 110/10kV Prishtina 5 prej orës 10:00-11:00 pastaj prej orës 13:00-14:00 si dhe prej orës 16:00 deri në ora 17:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesë fshati Llukar. Arsyeja e ndërprerjes: shtrirja e kabllos së tensionit të ulët.

Më 18.03.2017 në Vushtrria 2 do të ketë shkyçje të daljeve 10kV J01 deri J10 prej orës 11:00 deri në ora 12:30. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Doberllukë, Smerkovë, Banjë, Pasovë, Shtitericë, Pantinë, Oshlan, Akreshticë, Vërnicë, Dubovc, Galicë, Deqiq, Kurullovë, Leskovc, Bozdan, Gomushevë, Gojbule, KFOR-i, Iberlepenci dhe Novolani. Arsyeja e ndërprerjes: punim në projektin AC/DC.

Më 18.03.2017 në Vushtrria 2 do të ketë shkyçje të daljeve 10kV J11 deri J20 prej orës 09:00 deri në ora 10:30. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: qyteti, Poleti, periferia e qytetit, Tregu i Blertë, Nadakovci, Shkolla Policore, Maxhunaj, Dumnica, Samadrexhë, Cecelia, Vilanci, Ropica, Sllakovci dhe bizneset. Arsyeja e ndërprerjes: Punim në projektin AC/DC.

Më 17.03.2017 në Peja 1 do të shkyçet dalja 10 kV Agrokosova prej orës 09:00 deri në orën 11:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Fabrika e bukës, Rruga e Hekurudhës, Agrokosova, Elkosi Te Cekët, Motohia Remont, Deminerët, Kristali, Pularia, Kolonia e Sheqeranës, Elkosi te ETC, Buçuku, Gacaferi dhe Tyrbja. Arsyeja e ndërprerjes: energjizimi i TS10/0.4kV HIB Petroll.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë