Loading…

Këto vende nuk do të kenë rrymë ditët në vijim

  • 29/10/2019 | 17:10

Këto vende nuk do të kenë rrymë ditët në vijim

KEDS njofton se në këto vende nuk do të ketë rrymë.


KEDS njofton qytetarët se në disa rajone do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet, përcjell lajmi.net.

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet:

30.10.2019

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

Prishtinë

1.

TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10kV Qyteti (Obiliq)-Mazgit (kodi: 15019001) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Mazgit te Tyrbja, Prestreshët, Boshnjakët, Klinakët, Ujësjellësi, Berishët dhe Fakulteti i Gazetarisë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtërgimi i përçueseve dhe ndërrimi i izolatorëve.

2.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10kV Fshatrat 1 (kodi: 14000009) prej orës 10:30 deri në ora 13:30

Vendet: Sekiraqa, Poterët, Qershijat, Kamerollët, Sekiraqa 1, Sekiraqa 2, Sekiraqa 3, Kunushefci 1 dhe 2. Burica, Gllamniku dhe Llapashticë e Ulët.

Arsyeja e ndërprerjes: Kalimi i përçuesve në shtylla të reja në Llapashticë- degëzimi i TS Gobelovit.

Ferizaj

1.

TS 35/10kV Ferizaj II do të ndërprehet:

Dalja 10kV Drejtimi i Sillosit (kodi: 40041001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Ferizaji – një pjesë, Talinovci i Muhaxherëve, Sazlia, Papazi, Pojata, Rahovica, Softaj dhe Fusha e Madhe.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë dhe shtërngimi I përҫuesve.

Gjilan

1.

TS 35/10 kV Gjilani I do të ndërprehet:

Dalja 10kV Uglari (kodi: 60060016) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Kolektori, Uglari 1, 2 , Pograxhë, Llofca, Doxhët, Sllubica dhe Kokaj.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi I trasesë dhe mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave, ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi i përçusve.

Mitrovicë

1.

TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Novolani (kodi: 73000005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Një pjesë e Bukoshit, Novolani, Kolla, Vërnica, Rezniku, Shallci, Druvari dhe Mihaliqi.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë – ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi i përçuesve.

Pejë

1.

NS 35/10 kV PEJA II do te ndërprehet:

Dalja 10kV Rugova (kodi: 50051006) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Rugova: Llazi, Shtupeqi i Madh, Llotova, Pepaj, Koshutan, Shkrel, Bogë, Stankaj, Hagjaj, Kuqishta 1, Drelaj 2, Bregu Kuqishtë.

Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë, ndërrimi i shtyllave dhe izolatorëve.

2.

TS 110/10(20)kV Peja 2 do te ndërprehet:

Dalja 10kV Kastrati (kodi: 51000007) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Rugova: Llazi, Shtupeqi i Madh, Llotove, Pepaj, Koshutan, Shkrel, Bogë, Stankaj, Hagjaj, Kuqishta 1, Drelaj 2, Bregu Kuqishtë.

Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë, ndërrimi i shtyllave dhe izolatorëve.

Prizren

1.

TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

TS 35/10 kV Sharri (Dragash) (kodi: 30036) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Lubovishte, Kukjan, Vranishtë, Restelicë, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok, Orqushë, rr. e Dëshmorëve, rr. e Restelicës, rr. e Brodit, rr. e Radeshës, afariste: KFORI, Motel Meka, “Shtëpia e Kulturës”, Radio Sharri, Policia, Kuvendi Komunal, Gjimnazi,Shkolla fillore, Ambullanta e mjeksisë familjare, Gjykata, Zjarrfiksat, Afariste: HIT Flores, Zgatari Komerc, Blaq, Brodosanë, Buzez, Kuk, Kuklibeg, Zaplluxhe, Afariste : N.P.T “Mulliri” Buzez, N.T.P. Qumshtorja Sharri Kuk, Restoran Opoja, Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosavë, Pllajnik, Shajne, Xërxë e Sharrit, Zgatar, Zym i Sharrit, Afariste:ILVA” Buqe, Restoran Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala, Rapça e Ulët, Rapça e Epërme, Fabrika Meka, Brezne, Kërsteci I Ulët, Kërsteci I Naltë, Rrenci, Ferma TS- Berham Jonuzi, TS- Qendra Petroll, Buqe, Pllavë, TS-Ujësjellësi Brezne, Rematex, Frigofood si dhe HC “Dikanca”(G 1+G 2) dhe HC”Dikanca” G 3,fshati Brod dhe afariste: N.P.T “Kuk Comerc”(Motel Argjena), TS- IPKO Brod dhe TS- Penda HC Dikancë.

LP.35 kV Eurokos HC-Dragash (kodi: 30040) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Eurokos HC-Dragash.

TS 35/10 kV TS 35/10kV Dikanca (kodi: 30400) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Eurokosi.

TS 35/10 kV TS 35/10kV Dikanca (kodi: 30050) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Hidrocentrali Orqusha

Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë dhe ndërrimi izolatorëve.

Gjakovë

1.

TS 35/10 kV Gjakova I do te ndërprehet:

Dalja 10kV Dobroshi (kodi: 80080007) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Batushë, Berjah, Brovinë, Dobrosh, Hereç, Molliq, Nivokaz, Osek Hilë (një pjesë), Pacaj, Skivjan (një pjesë), Stubëll; rrugët:Dedë Gjon Luli (një pjesë), Pashko Vasa dhe Lekë Dukagjini.

Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i izolatorëve dhe pastrimi i trasesë.

31.10.2019

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Në TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

TS-10/0.4 kV Trudë ( Kodet: 13000001002) prej orës 09:00 deri ne ora 12:00 dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Model Slovenija, një pjesë e rrugëve Xhemalj Mustafa; Kuvendi I Lezhës; 28 Nëntori; Shefki Kuleta

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e konsumatorëve sipas projektit investiv.

2.

TS 35/10kV Fushë-Kosova II do të ndërprehet:

Dalja 10kV Zona Industriale Vragoli (kodi: 15018014) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Vendet: Petrol Company, Shtypshkronja “Zeri”, Asllani dhe Dimi.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në rrjet.

3.

TS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gllobari (kodi: 16021008) prej orës 08:00 deri ne ora 11:00 dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Gllobari, Vërboci, Tërsteniku, Çikatova, Gllanasella dhe Dobrosheci.

Arsyeja e ndërprerjes: Vazhdimi i punimeve sipas projektit investiv.

Pejë

1.

TS 35/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV. Volljaku ( Kodet: 52056002) prej orës 09:00 deri në ora 11:00

Vendet: Guri Ii Zi, Mirusha, Separacioni Boksit,Lagjja Nora dhe Foniqi.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë