Loading…

KFOR’i me ushtrime për kontrollin e turmave dhe trazirave

  • 26/03/2023 | 20:19

KFOR’i me ushtrime për kontrollin e turmave dhe trazirave

Ushtarët e KFOR-it nga kontigjencat letoneze dhe polake kanë kryer ushtrime për kontrollin e turmave dhe trazirave në kampin në Novosellë.


“Ushtarët letonezë dhe polakë punuan me inxhinierët e Lirisë së Lëvizjes – Detashment duke praktikuar aftësitë e tyre të CRC-së duke zvogëluar dhe hequr pengesat në zonat përreth”, thuhet në njoftimtë KFOR-it.

Postimi i plotë:

Ushtarët e KFOR-it nga kontigjencat letoneze dhe polake provuan manovrat e Kontrollit të Turmave dhe Trazirave (CRC) në kampin Novo Selo.

Ushtarët letonezë dhe polakë punuan me inxhinierët e Lirisë së Lëvizjes – Detashment duke praktikuar aftësitë e tyre të CRC-së duke zvogëluar dhe hequr pengesat në zonat përreth.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë