Loading…

KFOR’i rrit prezencën në Jarinje e Bërnjak: Ndërhyjmë nëse ka nevojë

  • 16/08/2022 | 23:33

KFOR’i rrit prezencën në Jarinje e Bërnjak: Ndërhyjmë nëse ka nevojë

KFOR i e ka rritur prezencën e vet në pikat kufitare në veri, konkretisht në Jarinje e Bërnjak.


Këtë e kanë konfirmuar nga KFOR për mediumin lokal “Kosovo – Online”.

Sipas përgjigjes, këto masa janë ndërmarrë në atë formë që të ekzistojë gatishmëria për përgjigje të shpejtë ndaj sfidave të mundshme të sigurisë atje.

“Dëshirojmë t’i sigurojmë të gjithë se KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë nëse është e nevojshme”, shtohet në përgjigje.

KFOR-i tutje ka thënë se po kryen detyrat e veta të përcaktuara nga Rezoluta 1244 e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë