Loading…

KFOR’i vendoset përreth objektit të komunës në Zubin Potok

  • 30/05/2023 | 10:28

KFOR’i vendoset përreth objektit të komunës në Zubin Potok

Raportohet se përreth objektit të komunës së Zubin Potokut janë vendosur edhe ushtarë të KFOR-it.

Aktualisht, atje ndodhen pak qindra protestues serbë./REL

Përndryshe, tre ushtarë hungarezë janë plagosur me armë zjarri nga protestuesit serbë dje në veri të Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur KFOR-i, në një komunikatë për medie

“Tre ushtarë hungarezë u plagosën nga përdorimi i armëve të zjarrit. Të lënduarit nuk janë në rrezik për jetën”, thuhet në komunikatën e KFOR-it

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë