Loading…
Khabib merr një vendim “tronditës”, ja letra e tij
  • 11/10/2018 | 17:46

Khabib merr një vendim “tronditës”, ja letra e tij

Kampioni Khabib, ka paralajmëruar largimin nga UFC përmes një letre publike.


Ai u shpreh se organet disiplinore të UFC po bëjnë shkelje.

Më poshtë e keni një pjesë të shkrimit të tij.

”Dua t’i adresohem UFC-s përmes kësaj”, shkroi ai.

”Pse ju nuk e dënuat askënd prej ekipit të tyre kur e sulmuan autobusin dhe lënduan disa njerëz? Ata mund të vrisnin njerëz aty, pse askush nuk thotë asgjë për ofendimet e tyre ndaj atdheut tim, religjionit, kombësisë dhe familjes?

”Pse do të duhet që ju ta dënoni ekipin tim, kur të dyja ekipet u përleshën? Nëse ju thoni se unë e fillova gjithë këtë, atëherë nuk pajtohem. E përfundova atë që ai [McGregor] e kishte filluar”.

”Për çdo rast, më dënoni mua. Zubaira nuk ka asgjë të bëjë me këtë. Nëse e dënoni atë, duhet ta dini se do të më humbasni edhe mua”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë