Loading…

Kica-Xhelili: Situata është emergjente, sulmet seksuale po shndërrohen në përditshmëri

  • 30/09/2022 | 22:27

Kica-Xhelili: Situata është emergjente, sulmet seksuale po shndërrohen në përditshmëri

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili pas sulmit seksual në Pejë, ka thënë se ngacmimet seksuale po shndërrohen në përditshmëri të gërditshme e shokuese.


Kica-Xhelili përmes një shkrimi në Facebook, ka deklaruar se lajmet e tilla janë bërë të shpeshta dhe se situata është emergjente.

“Vёmendja e ngritur dhe mundёsia qё sot teknologjia na mundёson identifikimin e kёtyre rasteve ёshtё shpёrfaqje e njё fenomeni qё dukshёm ka qenё i paraportuar. Ky aktualitet, ёshtё situatё e jashtёzakonshme”, ka thënë ajo.

Kica- Xhelili tutje ka kërkuar masa të mënjëhershme drejt parandalimit dhe sanksionimit të këtyre veprave.

“Sundimi i ligjit nuk ёshtё vetёm zbatim i natyrshёm i ligjit dhe funksionalizim i mekanizmave. Sundimi i ligjit ka efekt vetёm atёherё kur ёshtё nё proporcion me atё qё mund tё pёrceptohet si zbatim i sё drejtёs – e drejtёsia e vonuar nuk ёshtё drejtёsi. Kjo çёshtje nuk duhet fare tё ketё tё bёj mё me fjalё e thirrje”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë