Loading…
Kidnapohet miliarderi 43 vjeçar
  • 11/10/2018 | 15:42

Kidnapohet miliarderi 43 vjeçar

Miliarderi 43 vjeçar, Mohammed Dewji, është kidnapuar nga dy njerëz të aramatosur në një hotel luksoz në Dar res Salaam, kryeqytet i Tanzania’s.


Të dyshuarit, që besohet se janë të huaj, hynë në palestrën e hotelit përmes dyerëve që besohet që ishin të hapura, këtë e ka treguar policia e këtij vendi për CNN, transmeton gazetametro.net.

‘Ata kanë shkuar me veturë në hotel dhe filluan të gjuanin lartë para se ta merrnin atë. Ne jemi duke e marrë në pyetje stafin që ishte në detyre në atë kohë’, ka thënë komisioneri.

Motivet e kidnapimit ende qëndrojnë të panjohura, mirëpo policia thotë ai u mor peng në mënyrë që të fitojnë para./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë