Loading…

Kifle të buta pa tharmë

  • 21/01/2022 | 08:16

Kifle të buta pa tharmë

Janë ideale kur nuk keni kohë për brumë të mbrujtur, sepse posa t’i gatuani mund t’i piqni


Përbërësit:

– 500 g miell të bardhë të butë;
– 3 lugë pluhur për ëmbëlsira;
– 250 g djathë të freskët;
– 1 dcl qumësht;
– 1 dcl vaj;
– 2 të bardhë të vezëve;
– 2 lugë të vogla kripë;
– të verdhë të vezëve për lyerje.

 

Përgatitja:

Përzieni miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe kripën, shtoni qumësht, vaj, të bardhët e vezëve dhe në fund djathin e freskët dhe ngjishni brumin.

Menjëherë rregulloni në 4 petë dhe hapni një nga një dhe pritini në forma trekëndëshi.

Në pjesën e gjerë të trekëndëshit vendosni mbushje sipas dëshirës: proshutë, djathë, pancceta dhe pastaj bëni në formë kiflesh.

Lyeni me të verdhët e vezëve. Meqenëse brenda brumit tashmë ka djathë të freskët, mund t’i lini edhe të zbrazëta.

Furrën nxeheni në 180 gradë Celsius dhe piqni kiflet 25 – 30 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë