Loading…
Kim Jong Un refuzoi lapsin që iu ofrua, e përdori stilolapsin e tij
  • 12/06/2018 | 19:38

Kim Jong Un refuzoi lapsin që iu ofrua, e përdori stilolapsin e tij

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump.


Pas një takimi “sy më sy” në ishullin Sentosa të Singaporit, Kim Jong-un dhe Donald Trump kanë nënshkruar një dokument “historik” që do të çonte në “ndryshime të mëdha” në marrëdhëniet dypalëshe.

Por gjatë nënshkrimit të dokumentit, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, për dallim nga Trump, udhëheqësi i Koresë së Veriut kishte vendosur që të nënshkruante me stilolapsin e tij dhe jo me atë që ishte vendosur në tryezë nga protokolli.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë