Loading…

Kimete Berisha: Albin Kurti nuk di gjë, përveç nëse ua çon Njësinë Speciale furrave të bukës

  • 26/10/2021 | 14:12

Kimete Berisha: Albin Kurti nuk di gjë, përveç nëse ua çon Njësinë Speciale furrave të bukës

Publicistja Kimete Berisha, ka komentuar ‘Darkën e Lamës’ që u mbajt mbrëmë ku pati shumë kritika rreth organizimit dhe të ftuarve e deri tek ushqimet, derisa në vend janë rritur çmimet e tyre dhe qytetarët kanë shtuar ankesat, shkruan Gazeta Metro.


Berisha përmes një shkrimi në Facebook, kritikoi mbajtjen e kësaj darke, duke thënë se tentuan të fasciononin fshatarët me fshat, duke improvizuar ‘’shilte prej kashte’’.

‘’ Nuk është kulturë me reklamu sofra me bollëk para popullit që lpihet.

Hani tinëz, e jo para kamerave, se veç njerëzit primitivë e reklamojnë ushqimin që e hanë.

Nuk ka primitivizëm më të madh sesa m’u mburr ne ushqimin që e ha.

Ti mund të jesh shumë i pasur, por derisa e reklamon ushqimin që e ha, je i varfër dhe askushi.

Paraja nuk të bën të pasur.’’, shkroi Berisha.

Tutje ajo përmendi edhe rritjen e çmimeve ndërsa tha se Kurti nuk di asgjë pos të dërgoj Njësinë Spediale në furra, duke ironizuar me aksionet e fundit në veri.

Postimi i plotë:

E kemi la lamën!

Veç hani ju, shtroni taraqillëk n’kulm krize, breva!

Ndërkombëtarëve ju bëftë tul e dhjam, e shqiptarëve iu bëftë thi.

A hahet pitja, mishi e tespishtja n’darkë, oj hanë e plotë!

I kishin improvizu do shilte prej kashte, demek aristokracia me kriju atmosferë katundi, që m’i fascinu katundarët me katund!

Krejt shqiptarët katundarë janë!

Në Kosovë s’ka qytet, se katund është krejt Kosova.

Nuk është kulturë me reklamu sofra me bollëk para popullit që lpihet.

Hani tinëz, e jo para kamerave, se veç njerëzit primitivë e reklamojnë ushqimin që e hanë.

Nuk ka primitivizëm më të madh sesa m’u mburr ne ushqimin që e ha.

Ti mund të jesh shumë i pasur, por derisa e reklamon ushqimin që e ha, je i varfër dhe askushi.

Paraja nuk të bën të pasur.

Veç njeriu i pamençur e reklamon lumturinë e tij, dhe ua përplas hundëve të vuajturve.

Për neve si popull është shumë me rëndësi që e dimë se Vjosa Osmanin nuk e kemi untë.

Edhe Atifetja kujton që i lakmon dikush.

Boll i kanë treguar që s’është n’tokë t’bukës, por ende nuk e kanë bindur

Ajo përnjëmend kujton që ka qenë Presidente!

Loptë me ua lënë atyre dyjave m’i ru, t’i humbin.

Njërën e bëri presidente, zarfi.

Tjetrën tragjedia e Thaçit.

E kemi la lamën.

Po varfërohemi.

Albin Kurti nuk merr përgjegjësi për rritjen e çmimeve.

Albin Kurti nuk di gjë, përveç nëse ua çon furrave të bukës Njësinë Speciale.

Çdo punë që e ka kryer deri sot, e ka kryer me forcë dhe me polici.

Ka premtuar se s’do të lejojë rritjen e çmimeve, dhe i ka eskaluar edhe ky premtim.

Ka info se ka shkel n’ferkemë t’qenit.

Se çka thonë të shkelësh në fërkemë t’arushës, e di, ama në të qenit, nuk kam ide çka i bie.

Krejt çka thotë Albin Kurti, i del e kundërta.

Aq shumë gënjeshtra i janë zbuluar, sa u bë qesharak.

Do të ishte kuriozitet nëse del dikush që e zbulon se ka ndodhur që Albin Kurti e ka thënë ndonjëherë ndonjë të vërtetë.

P.S. Sa më të varfër, aq më të urtë.

Sa më të uritur, aq më pak do të kemi forcë të protestojmë.

Prandaj, vendet e varfëra mbesin të varfëra.

Krejt tepsiat ua kisha përmbys, me qenë sonte kamarierja e tyre.

Na keni lënë në terr dhe në dëshpërim, o mjeranë, që jetoni për të hëngër, në vend se të hani për të jetuar./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë