Loading…

Kina po ndërton kopjen e Titanikut

  • 01/12/2016 | 15:06

Kina po ndërton kopjen e Titanikut

Kina është duke ndërtuar kopjen e anijes së famshme Titanik në një vend me më shumë se 1 mijë kilometra larg detit.

Anija do të jetë e gjatë 269 metra dhe e gjerë 28 metra dhe do të përmbajë të gjitha veçoritë që kishte Titaniku, përfshirë sallën kryesore, teatrin, pishinën dhe dhomat, raporton agjencia e lajmeve Xinhua.

Kostoja e këtij projekti do të jetë 145 milionë dollarë. Replika e anijes së fundosur është duke u ndërtuar si pjesë e zhvillimit të turizmit.

Ndërtimi i anijes do të përfundojë brenda dy vjetësh. Punimet kanë filluar këtë javë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë