Loading…

Kinezët me pajisje elektronike për t’i ndalur hajnat e letrave të tualetit (Foto)

  • 21/03/2017 | 20:14

Kinezët me pajisje elektronike për t’i ndalur hajnat e letrave të tualetit (Foto)

Duket se vjedhja e letrave të tualetit ka shkuar aq larg në një park në Beijing të Kinës, saqë autoritetet kanë instaluar pajisje që njohin fytyrat e njerëzve.


Në mënyrë që konsumatorët të marrin letra të tualetit, ata duhet të tregojnë fytyrën e tyre para aparatit elektronik dhe të mbajnë kontaktin me sy- dhe nëse kanë nevojë për ende, duhet ta përsërisin veprimin, përcjell gazetametro.net

Parku ku janë vendosur pajisjet është shumë i vizituar dhe një vend mjaft i preferuar i turistëve, gjë që ka dërguar në shumë vjedhje të letrave të tualetit.

bb1

Kjo ide disave nuk u pëlqeu duke  u ankuar se nuk duan të japin informatat  e tyre thjesht për një letër tualeti, kurse disa e panë si të qëlluar.

Shumë tualete publike në Kinë nuk ofrojnë letra të tualetit, dhe kinezët i marrin ato me vete nga shtëpia nëse duan t’i përdorin. /gaetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë