Loading…

Kisha ortodokse po pengon restaurimet nga dëmet e marsit të vitit 2004

  • 26/03/2017 | 21:53

Kisha ortodokse po pengon restaurimet nga dëmet e marsit të vitit 2004

Në Kosovë, përfaqësues të institucioneve thonë se po punojnë për rindërtimin e objekteve fetare të dëmtuara gjatë trazirave të muajit mars të vitit 2004.


Por, ata thonë se procesi po pengohet nga mungesa e bashkëpunimit të përfaqësuesve të kishës ortodokse serbe, shkruan VoA.


The code has been copied to your clipb

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë