Loading…

Kishte dhimbje të mëdha në kokë, ajo çfarë zbuluan mjekët ishte e tmerrshme

  • 27/12/2021 | 09:49

Kishte dhimbje të mëdha në kokë, ajo çfarë zbuluan mjekët ishte e tmerrshme

Sa herë që kemi dhimbje koke, neve na zgjohen zakonisht dyshimet në lidhje me një dehidrim të mundshëm, apo qëndrimi para ekraneve për shumë gjatë.


Megjithatë, një gruaje i ndodhi krejt diçka tjetër: ajo zbuloi se dhimbjet e vazhdueshme të kokës po ia shkaktonte një merimangë që kishte krijuar strehë në veshin e saj.

Lekshmi, nga një provincë e Indisë, shpeshherë flinte në ambiente të jashtme, gjë që i kushtoi për pak jetën asaj.

Një natë, ajo kishte kaluar natën në gjumë në oborrin e saj, gjë që bëri që një merimangë të depërtonte në veshin e saj.

Pas dhimbjeve të vazhdueshme, ajo shkoi në spitalin e Karnatakas për të kuptuar se në veshin e saj kishte çelur folenë një insekt.

Mjekët nga radhët e këtij institucioni shëndetësor pohuan se nuk kishin pasur një rast të tillë më parë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë