Loading…

Kjo bukuri natyrore e Maltës është shembur (Foto)

  • 09/03/2017 | 11:34

Kjo bukuri natyrore e Maltës është shembur (Foto)

Shkëmbi me famë botërore në Maltë është rrëzuar. Tieqa tad-Dëejra siç është e njohur për vendasit, ishte një hark gëlqerorë në ishullin Gozo.
Azure Window before its collapse
Ky shkëmb është paraqitur në shumë epizoda të serialit të famshëm botërorë “Game of Thrones”.
Kryeministri i Maltës, Joseph Muscat ka thënë se ky shkëmb është shembur për shkak të erozionit të pashmangshëm.
7afce62af15bf4a931ec0671f4f3d3b8dd49dbc9-1488966872-58bfd4d8-360x251

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë