Loading…

Kjo është 11-shja me lojtarët më të nënvlerësuar në Ligën e Kampionëve

  • 19/02/2019 | 18:08

Kjo është 11-shja me lojtarët më të nënvlerësuar në Ligën e Kampionëve

Kur shikojmë ndeshje në Ligën e Kampionëve, aty shohim edhe lojtarët më të mire të kontinentit së Evropës, transmeton Gazeta Metro.


Por, ka edhe një numër lojtarësh të cilët janë të nënvlerësuar por i kanë ndihmuar skuadrat e tyre të arrijnë fazën e eliminimit këtë sezon.

Duke mos harruar që ata kanë shkëlqyer me paraqitjet e tyre në fazën e grupeve me skuadrat e tyre përkatse.

Për të parë se kush janë yjet e nënvlerësuar, ne kemi bërë një formacion të kombinuar me lojtarët e nënvlerësuar të Ligës së Kampionëve gjatë këtij sezoni, duke zgjedhur nga një lojtar nga secila skuadër që ka siguruar fazën e eliminimit direkt.

Portier: Marc Andre Ter Stegen (Barcelona).

Mbrojtësit: Joao Cancelo (Juventus), Marquihno (PSG), Aymeric Laporte (Manchester City), Nicolas Tagliafico (Ajax).

Mesfushorët: Thomas Partey (Atletico Madrid), Axel Witsel (Borussia Dortmund), Giorgio Wijnaldum (Liverpool).

Sulmuesit: Son Heung-min ( Tottenham Hotspur), Karim Benzema (Real Madrid), Eden Dzeko (Roma)./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë