Loading…

Kjo është arma që dyshohet se u përdor mbrëmë kur u vra 15 vjeçari dhe u plagos babai i tij

  • 06/04/2021 | 10:57

Kjo është arma që dyshohet se u përdor mbrëmë kur u vra 15 vjeçari dhe u plagos babai i tij

Një 15 vjeçar humbi jetën si pasojë e të shtënave me armë që mori mbrëmë në fshatin Gradincë të Drenasit.


Nga të shtënat me armë i plagosur mbeti edhe një person tjetër, babai i viktimës në këtë rast.

I dyshuari për vrasje është dorëzuar sot në Polici. Lajmin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se 54-vjeçarit i është sekuestruar një armë zjarri që dyshohet të jetë përdorur në rast.

“Sot rreth orës 08:30, është dorëzuar në polici i dyshuari për vrasjen që ndodhi mbrëmë në fshatin Gradicë. Xh. B. (mashkull) 54 vjeç,shtetas i Republikës së Kosovës, të cilit poashtu i është sekuestruar një armë zjarri që dyshohet të jetë përdorur në rast. Ndaj tij kanë filluar procedurat e nevojshme policore”, ka thënë Ahmeti

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë