Loading…

Kjo është arsyeja e vërtetë pse është shtyrë turneu i Adele

  • 24/01/2022 | 19:07

Kjo është arsyeja e vërtetë pse është shtyrë turneu i Adele

Adele ka dhënë një lajm të hidhur për fansat, duke lajmëruar shtyerjen e koncerteve të saj.


Ajo ka njoftuar një pjesë e stafit të organizimit të koncertit ka rezultuar pozitiv me coronavirus, ndërkohë që pandemia ka shkaktuar vonesa në organizimin e turneut. Këngëtarja britanike i kërkoi fansave falje e përlotur.

Fansat u mërzitën me njoftimin dhe tani pohohet se Adele dhe ekipi i saj kanë bërë kërkesa të paarsyeshme përpara shfaqjes. Gazetari i Las Vegas, Scott Roeben tha se ylli me sa duket refuzoi të përdorte pajisjet e shtëpisë në teatrin ikonik “ The Colosseum”. Ai tha:

Teatri ka një ekran masiv, teknologji shumë të lartë, por ekipi i Adele këmbënguli për një sistem krejtësisht të ri, një ekran më të madh, të ndërtuar në thelb disa inç përpara ekranit ekzistues. Kërkesa të tilla jo vetëm që rrisin kostot e prodhimit, por, në një kohë kur furnizimet janë të ndërprera, është një recetë për katastrofë në këtë rast vonese ose anulimi të minutës së fundit.
ipas Scott, Pallati Caesars është 100% gati për Adele, kështu që ai beson se ka forca të tjera ndikuese.

Fatkeqësisht, duket sikur një nga këta faktorë është se Adele është një divë.
Ajo riktheu muzikën e saj në tregun botëror, duke lançuar albumin e njohur “30”. Pavarësisht projekteve të reja të shumta muzikore, Adele nuk i ishte rikthyer koncerteve ende. Ajo kishte planifikuar tour-in e saj, që supozohej të niste në Las Vegas.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë