Loading…

Kjo është arsyeja pse Perandori i Etiopisë i hante faqe të biblës

  • 03/12/2019 | 14:47

Kjo është arsyeja pse Perandori i Etiopisë i hante faqe të biblës

Një nga kuriozitetet me të çuditshme që njeh njëzimi është edhe ngrënia e faqe të Biblës nga Perandori Menelik II i Etiopisë, transmeton Gazeta Metro.


Perandori Menelik II i Etiopisë hante faqe të Biblës për të ndihmuar shëndetit e tij sa herë ndihej i sëmurë.

Ky Perandor hante disa faqe të Biblës  sa herë që ndihej keq, duke besuar se kjo është metoda më e mirë për të përmirësuar shëndetin, dhe se faqet.

Perandori Menelik II i Etiopisë, vdiq në 1913 si rezultat i ngrënies së të gjithë Librit të Mbretërve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë