Loading…
Kjo është “bisha” më e re nga Mercedes
  • 31/03/2019 | 09:30

Kjo është “bisha” më e re nga Mercedes

Mercedes paraqiti modelin modelin më të ri, AMG, i cili ka performancë mbresëlënëse, transmeton Gazeta Metro. 


AMG A35 4 MATIC ka nevojë të mbushë zbrazëti midis klasës “të zakonshme” dhe modelit të ardhshëm të Mercedes-AMG A45.

Ky model ka një motor që prodhon 302 kuaj fuqi.

Një motor i ri me katër cilindra 2.0 benzinë turbo me 306 kuaj fuqi u përzgjodh për këtë makinë.

Motori është i lidhur me një transmetim automatik me dy shtresa me shtatë shpejtësi dhe fuqia transmetohet në të 4 rrotat nëpërmjet sistemit 4MATIC.

Çmimet për këtë makinë që duken shumë sportive do të fillojnë nga 50 dollarë, dhe shitja do të fillojë në fund të veres./gazetamero.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë