Loading…

Kjo është BMW më e fuqishmja e të gjitha kohërave

  • 19/04/2017 | 15:38

Kjo është BMW më e fuqishmja e të gjitha kohërave

Vetura pararojë e kompanisë nga Mynihu kushton plot 166 mijë euro.


Për herë të parë ky top-model u prezantua në Panairin e Gjenevës. Bëhet fjalë për modelin M760LI Xdrive.

Motori V12 gjashtë litra i jep vetures 600 kuaj fuqi. Kjo BMW kap 100 kilometra në 3.9 sekonda dhe mund të arrijë deri në 305 kilometra në orë.

2-73

Brendësia e saj është një perlë tjetër e M. Ulëset hanë me masazh, dhe me funksion memorie, ndërkohë që çatia është Alcantara.

Synimi kryesor i BMW do jetë tregu kinez./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë