Loading…

Kjo është detyra e Tuchel tek Chelsea

  • 02/02/2021 | 13:05

Kjo është detyra e Tuchel tek Chelsea

Tekniku gjerman Thomas Tuchel ka për detyra ta mbajë Chelsean në Top 4, që ta sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, raporton “Daily Mail”.


Nëse gjermani dëshiron ta vazhdojë qëndrimin me Chelsean, ai duhet të dëshmojë që është i denjë për detyrën e trajnerit tek “Blutë”, duke e mbajtur Chelsean lartë në tabelë, për ta siguruar biletën për në edicionin 2021/22 të Ligës së Kampionëve, përcjell KosovaPress.

Tuchel, i cili u shkarkua në fillim të këtij edicioni nga Paris Saint-Germain, u emërua si trajner i Chelseat gjatë muajit janar, ku ka nënshkruar një kontratë prej 18 muajsh me skuadrën londineze, dhe duhet ta dëshmojë vetën që t’i vazhdohet qëndrimi në “Stamford Bridge”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë