Loading…

Kjo është dhurata më e mirë që mori Kim Kardashian për ditëlindje

  • 22/10/2020 | 23:41

Kjo është dhurata më e mirë që mori Kim Kardashian për ditëlindje

Kim falënderon Bibliotekën e Kongresit Amerikan për njohjen e gjenocidit armen dhe thotë se kjo ishte dhurata më e mirë për ditëlindje.


Ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, Kim Kardashian West falënderoi Bibliotekën e Kongresit të Shteteve të Bashkuara në ditëlindjen e saj të 40-të të mërkurën për njohjen përfundimtare të Gjenocidit Armen që la 1.5 milion të vdekur, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Banorja e Calabasas, babai i saj i ndjerë Robert ishte armeno-amerikan i gjeneratës së dytë, u lehtësua që LOC ndryshoi terminologjinë e tyre të hyrjes në katalog me titull më parë “Masakra Armene, 1915-1923”.

‘Dhurata më e mirë për ditëlindje!’, ka shkruar Kim në Twitter, e cila ka 290.8 milionë ndjekës në rrjete sociale.

“Ky lajm historik u njoftua gati një vit pas njohjes së Gjenocidit Armen nga Kongresi i SHBA-ve dhe në vendosjen e sulmeve shkatërruese të fundit ndaj armenëve në Արցախ.

“Faleminderit të gjithë individëve në Bibliotekën e Kongresit, anëtarëve të Kongresit, bibliotekës @ANCA_DC dhe @ UCLA për punën e palodhshme në përpjekjet për të vazhduar avokimin për armenët”, shkroi ajo.

Kardashian përfundoi: “Së bashku, ne vazhdojmë të lutemi gjatë kësaj kohe të vështirë për shumë burra, gra dhe fëmijë që janë ndikuar nga lufta. Ne jemi një komb global armen”.

11 ditë më parë, Kim njoftoi se ajo dhuroi 1 milion dollarë për Fondin Armen duke siguruar ndihmë humanitare për të prekurit nga konflikti, i cili sapo shpërtheu mbi territorin e Nago-Karabakut më 27 shtator.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë