Loading…

Kjo është gjendja në Parkun e Gërmisë një ditë pas Festivalit “Sunny Hill”

  • 08/08/2022 | 21:21

Kjo është gjendja në Parkun e Gërmisë një ditë pas Festivalit “Sunny Hill”

Një ditë pas përfundimit të Festivalit “Sunny Hill” ka filluar pastrimi i Gërmisë. Dhjetëra punëtorë të angazhuar për ta kthyer në gjendjen e mëparshme.


Vendi në të cilin për katër ditë u mblodhën mbi 20 mijë persona që ishin pjesë e festivalit “Sunny Hill”, gjatë të hënës ka këtë pamje.

Kjo ngjarje kulturore përfundoi, e pas mbetën përplot mbeturina rrugëve të parkut të Gërmisë.

Shportat duket që nuk u shfrytëzuan për atë arsye që janë vendosur.

E dekori që i dha ngjyra këtij festivali për disa ditë rresht gjatë së hënës po largohet nga dhjetëra punëtorë.

Veç atyre që po kujdeseshin për ta rikthyer pamjen e zakonshme në Gërmi, lëvizjet e qytetarëve nuk ishin të shpeshta.

Gjendja në parkun e Gërmisë pas festivalit “Sunny Hill” një qytetari po i duket normale.

Mirëpo ndryshe mendon dikush tjetër.

E përveç mbeturinave që kryesisht ishin bërë nga produktet ushqimore, duket se dikush ka pasur nevojë edhe për shërbime mjekësore.

Pastrimi i parkut të Gërmisë ku u mbajt festivali pritet të përfundoj brenda dy ditësh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë