Loading…

Kjo është kënga më e klikuar për fëmijë: Ka mbledhur plot 10 milionë shikime

  • 14/01/2022 | 17:47

Kjo është kënga më e klikuar për fëmijë: Ka mbledhur plot 10 milionë shikime

Kënga për fëmijë “Baby Shark” nga Pinkfong ka grumbulluar tashmë 10 miliardë shikime në kanalin YouTube.


Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, kënga e krijuar nga Koreja e Jugut është një sensacion global viral dhe videoja më e shikuar në YouTube e të gjitha kohërave, derisa pas saj është kënga Despacito e Luis Fonsi.

Videoja e “Baby Shark” u publikua në qershor të vitit 2016 dhe u bë virale falë një sfide kërcimi.

Në nëntor të vitit 2020, videoja arriti 7.04 miliardë shikime dhe u bë videoja më e shikuar në YouTube e të gjitha kohërave, duke e lënën këngën Despacito në vendin e dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë