Loading…

Kjo është këngëtarja e njohur shqiptare që Ronaldo e ndjek në Instagram

  • 17/06/2021 | 17:02

Kjo është këngëtarja e njohur shqiptare që Ronaldo e ndjek në Instagram

Cristiano Ronaldo, një ndër futbollistët më të suksesshëm në historinë e futbollit, Ai është edhe sportisti më i ndjekur në rrjetin social “Instagram” me afro 300 milionë ndjekës.


Ajo që ka rënë në sy të  fansave të tij dhe jo vetëm është fakti se i ndjek vetëm 476 persona dhe një prej tyre është këngëtarja shqiptare. Bëhet fjalë për artisten e suksesshme, Rita Ora, e cila ka plot 16 milionë ndjekës, mes tyre dhe portugezi.

Kujtojmë se një veprim i Cristiano Ronaldo-s gjatë një konference për mediat para pak ditësh ka bërë xhiron e rrjetit. Futbollisti i skuadrës portugeze nuk pranoi që të pinte Coca-Cola që ishte vendosur mbi tavolinë dhe i zëvendësoi me një shishe uji, ai mori shishet e Coca-Colas dhe i shtyu më tutje e më pas nxori ujin e ju bëri thirrje të gjithëve që të mos konsumojnë vetëm ujë dhe jo pije të dëmshme për shëndetin.

Duke qenë një person me influencë të madhe, ky veprim i Ronaldo-s i ka shkaktuar humbje markës së pijes të famshme. Siç raporton gazeta spanjolle “Marca”, disa minuta pas konferencës së futbollistit dhe Fernando Santos, kompania pati humbje marramendëse.

Në 3:00 pasdite në Evropë, aksionet e Coca Cola ishin afër 56.10 dollarë për aksion. Gjysmë ore më vonë, me përfundimin e konferencës në stadiumin Puskas Ferenc në Budapest, aksionet ranë në 55,22 dollarë. Një rënie prej 1.6% për kompaninë në bursë pasi vlera e kompanisë kaloi nga 242 miliardë dollarë në 238 miliardë dollarë. Humbjet totale për kompaninë pas gjestit të Cristiano Ronaldos vlerësohen të jenë 4 miliardë dollarë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë